Skip to main content

Vadovų paieškos trukmė. Nuo ko ji priklauso?

Norite rasti ne tik patį tinkamiausią vadovą, bet ir padaryti tai greitai? Tokios sąvokos kaip „greitai“ ir  „gerai“ ne visuomet suderinamos su vadovų paieška. Jos trukmė priklauso nuo kai kurių aplinkybių, į kurias verta atkreipti dėmesį, jei norite savo verslą kuo greičiau patikėti naujam vadovui.

Kandidatų paieškos kanalai

Pasirinkite ne vieną, bet kelis paieškos kanalus. Kuo platesnis bus paieškos ratas, tuo labiau tikėtina, kad vadovų paieška greitai duos rezultatų. Dažniausiai naudojami paieškos kanalai yra darbo paieškos internetinės svetainės, paieška remiantis rekomendacijomis, socialiniai tinklai, verslo mugės. Jei orientuojatės į jaunos kartos vadovus, nepamirškite ir universitetuose organizuojamų karjeros renginių.

Kandidatams keliami reikalavimai

Jei būsimiems kandidatams kelsite ilgiausią pageidavimų sąrašą pradedant išsilavinimu ir baigiant asmeninėmis savybėmis ir vairavimo stažu, tikėtina, kad tokių vadovų paieška truks ilgiau. Jei jums aktualus trukmės klausimas, pasistenkite išgryninti savo reikalavimus paliekant tik tuos, kurie iš tiesų turi svarbią reikšmę.

Požiūris vertinant CV

Jei peržiūrėjus ne vieną dešimtį gautų CV neradote nei vieno, kuris būtų idealiai tinkamas, pagalvokite ar teisingai juos vertinate? Taip, CV yra pirmasis kandidatų prisistatymas, kurio tikslas informuoti jus apie turimą patirtį, išsilavinimą ir įgūdžius. Tačiau jei šiame etape pernelyg smulkiai vertinate vizualinį CV pateikimą ar motyvaciniame laiške paminėtą nežymų trūkumą, rizikuojate, kad vadovų paieška bus nesėkminga ar pernelyg ilga. Per trumpas CV dar nereiškia, kad kandidatas neturi privalumų. Tad jei jis atitinka pagrindinius reikalavimus, verta susipažinti artimiau darbo pokalbio metu ir paklausti apie tai, kas nebuvo paminėta gyvenimo aprašyme.

Paieškai skirtas laikas

Kartais vadovų paieška trunka ilgai ne dėl šiame etape padarytų klaidų, bet pačio paiešką organizuojančio žmogaus laiko stokos. Neturint pakankamai laiko peržiūrėti gautų CV, negalint atsakyti į visus kandidatų skambučius be abejo nukenčia ne tik specialistų paieškos kokybė, bet ir ilginamas rezultato gavimo laikas. Norint, kad vadovų paieška būtų efektyvi ir ne pernelyg ilga turite skirti tam pakankamai laiko ir dėmesio. Juk kandidatai patys nepasibels į jūsų duris, jei nesiimsite jokių veiksmų. 

Na, ir pabaigai, aplinkybė, nuo kurios taip pat priklauso ar vadovų paieška bus greita – paiešką organizuojančio žmogaus patirtis ir profesionalumas. Stokojant įgūdžių abejonės ir svarstymai užima ne mažai laiko. Tad norint, kad vadovųpaieška būtų profesionali ir greita, bet neturint pakankamai patirties, geriausia kreiptis į šios srities profesionalus. Plačiau apie vadovų paiešką: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/tiesiogine-vadovu-paieska