Išmaniaisiais telefonais naudojamės kasdien bent po kelias valandas. Skaitome naudienas, pramogaujame, atliekame finansines operacijas. Lygiai taip pat kaip naudoti kompiuterius be apsaugos programų, telefonais naudotis taip pat nesaugu. Internete apstu sukčių kurie norėtų pasiglemžti jūsų informaciją ir patikėkite, tai padaryti nėra sunku, jei nenaudojate jokių apsaugos programų. Saugotis nėra sunku, tereikia laikyti keletos taisyklių.
Nenaršykite ten kur nesaugu ir įtartina
Vartodami informaciją internete, nepraraskite budrumo. Atidžiai perskaitykite ir įsižiūrėkite ką spaudžiate. Iš žmonių niekas per prievartą informacijos nepaima, viska padarote patys, tik dėl to kad esate žiopli. Galbūt įvedade savo asmeninius duomenis, kortelės informaciją neaiškios kilmės svetainėse, siunčiatės programėles iš ne iš Google ar Apple internetnių platformų. Jeigu savo vaikams leidžiate naudotis telefonu be priežiūros ir kontrolės, pasekmės gali būti dar baisesnės. Ką daryti?
Pradėkite nuo paprastų dalykų
Pirmas dalykas ką turite padaryti savo telefone, nueiti į nustatymus ir pažymėti, kad nežinomų šaltiniš programėles ir tinklapius nebūtų galima atidaryti jūsų telefone. Antra, jums gali padėti antivirusine android’ui. Ji veikia fone krtu su kitomis aktyviomis programomis ir vartotojui praneša apie įtartinas kenkėjiškas programas ar nepatikimus šaltinius.
Kiekvieną kartą instaliuojant programas telefone, atidžiai perskaitykite paslaugų teikimo sutartį, dumenų perdavimą trečiosiosm šalims. Net ir tos programėlės kurios atrodo nekaltos, pvz orų prognozės ar žaidima, turi daug paslėptų funkcijų kurios enka apie jus infirmaciją ir nutekina reklamos įmonėms arba programišiams. Nors auguma Android telefonų tur gamintojo įdiegtą apsaugos sistemą, ji nėra pakankama kad apsisaugotumėte nuo visų virusų. Naršymas internete naudojant telefonus viršija daugiau nei 60 proc. Visos informacijos kuri yra suvartojama todėl papildoma antivirusinė programa androidui tikrai nepakenks. Tuo labiau, kad ir Kinijos gamintojai Huawei, Xiaomi yra įtariami masiniu vartotojų šnipinėjimu visame pasaulyje. Jei dirbate su slapta informacija ar komercinėmis paslaptimis, rekomenduojama naudoji stalinius ar nešiojamus kompiuterius prijungtus laidais prie interneto ir turinčius kelių pakopų apsauginę ir antivirusinę programas.