Skip to main content
Samsung Series 9 Ultrabook'as

Samsung Series 9 Ultrabook 900X4D 15″ apžvalga

Samsung išleido naujosios, 9 serijos Ultrabook nešiojamąjį kompiuterį, kuris pasižymi dar didesne sparta bei puikiomis techninėmis savybėmis. 900X4D-A01 modelis buvo sukurtas išskirtinio mobilumo ir modernaus dizaino mylėtojams. 13 colių Samsung Series 9 yra ploniausias nešiojamas kompiuteris pasaulyje, o 15 colių – kompaktiškiausias savo klasėje. Šie kompiuteriai sukurti taip, jog juos būtų paprasta pasiimti su savim visur. Jų naujosios kartos Intel® Core™ procesoriai užtikrina stulbinantį veikimą, o vientisas 900X4D-A01 modelio korpusas pagamintas iš 100% aliuminio, kuris buvo specialiai apdirbtas norint išgauti elegantišką, matinį dizainą.

Techninė charakteristika

  • Procesorius: Intel® Core™ i5-3317U procesorius (1,7 GHz)
  • Darbinė atmintis:  4 GB DDR3 1600 MHz
  • Kietasis diskas: 128 GB
  • Ekranas: 15″ SuperBright 400 nitų HD+ LED ekranas (1600 x 900), neatspindintis
  • Grafika: Intel® HD Graphics 4000
  • OS: Originali Windows® 7 Home Premium (64-bit)

Dizainas

Lengvas (1,58 kg) vientiso aliuminio korpusas (356,9 x 237 x 14,9 mm) palieka gerą įspūdį. Malonu naudotis, ar tiesiog nešti rankoje.

Kairėje pusėje DC-In (Maitinimo lizdas), VGA (fizinio rakto opcija) USB 2.0, micro HDMI, 3,55 mm ausinių / mikrofono ir VGA adapterio jungtys. Dešinėje – dvi USB 3.0 ir monitoriaus jungtys bei šiek tiek žemiau atminties kortelių (SD, SDHC, SDXC, MMC) lizdas.

Atlenkus kompiuterio ekraną galima pastebėti solidžią juodos spalvos klaviatūra. Kairiajame viršutiniame kampe šviesos bei padėties indikatoriai. Dėka šviesos daviklio pagal aplinkos sąlygas automatiškai reguliuojamas kompiuterio klaviatūros apšvietimas, tai labai patogu dirbant naktį, ar mažai apšviestoje patalpoje. Padėties indikatorius atlenkus ekraną sužadina kompiuterį. Virš 15 colių ekrano integruota 1.3 MP HD internetinė vaizdo kamera.

Samsung Series 9 Ultrabook'o korpusas Samsung Series 9 Ultrabook plotis

Deja, nėra LED indikatorių, kurie informuotų, kokios raidės (didžiosios / mažosios) naudojamos, ar įjungta skaičių klaviatūra ir t.t.

Ekranas, baterija

Itin ryškus “SuperBright” 15 colių 1600 x 900 raiškos ekranas puikiai tinka tiek filmų, nuotraukų peržiūrai, tiek darbui su tekstu. HD+ aukštos rezoliucijos ekranas suteikia didesnį matymo plotą, o nuotraukos ir tekstas yra ypač ryškūs. Su neatspindinčia SuperBright Plus ekrano technologija viskas matoma aiškiai, net ir saulėtoje vietoje. Šviesai jautrus ekranas automatiškai prisitaiko prie apšvietimo. Taip užtikrinamas optimalus ryškumas, reikalingas ypač patogiam ir paprastam naudojimui tamsiose ar šviesiose aplinkose.

Kūrėjai teigia, kad 8 elementų baterija tarnauja iki 10 val, tačiau intensyviai dirbant kompiuteriu jo baterijos tarnavimo trukmė siekia 7 – 8 val. Įprastai naudojant kompiuterį (muzikai, el. pašto tikrinimui ir pan) su pertraukomis baterijos talpos užtenka net keletai dienų.

Greito paleidimo sprendimas

Kūrėjai teigia, kad šis modelis pilnai įsijungia per 9,1 sekundžių, tai dar didesnis greitis, nei anksčiau apžvelgto 5 serijos ultrabook, o dėka Samsung Fast Start tehnologijos “pabusti” iš miego režimo pakanka tik 1,4 sekundžių (5 serijos ultrabook užtrukdavo 2 sekundes). Testavimo metu 9 serijos SamsungUltrabook įsijungė per šiek tiek daugiau nei 12 sek., pabudimas iš miego režimo truko beveik 2 sek.

Apibendrinimas

Apibendrinant galima teigti, kad nešiojamasis kompiuteris pagal savo šiuo metu rinkoje vyraujančia kainą 3200 – 3900 Lt yra tikrai geras sprendimas norintiems dirbti bei pramogauti ne tik namuose. Itin lengvas, plonas ir labai patogus 9 serijos Ultrabook’as taps nepakeičiamu įrankiu kasdieniame IT darbe.
Originalus straipsnis pirmą kartą buvo publikuotas fwd.lt

Tomas Morkūnas

IT antuziastas ir apžvalgininkas, įvairių panašios tematikos projektų bendraautorius

2 thoughts to “Samsung Series 9 Ultrabook 900X4D 15″ apžvalga”

  1. Noriu nesutikti su tuo, kad nėra klaviatūros apšvietimo (paminėta, prie trūkumų). Apšvietimas tikrai yra. Bet šitie Samsungai turėjo vieną bėdą – Sandisk SSD, kurie yra labai lėti ir visą sistemą stabdo. Tiems, kas gavo Samsung SSD – pasisekė, o aš va, su tuo Sandisk ir kankinuosi jau 3 metus. Visą „performansą” numuša.

Komentavimo galimybė išjungta.