Skip to main content
Samsung Wave 3

Samsung Wave III su bada 2.0

Samsung pradėjus gaminti Wave serijos išmaniuosius telefonus į rinką įvedė ir naują OS, su skambiu pavadinimu “bada”. Naujasis Samsung Wave III taip pat turi atnaujintą bada 2.0 operacinę sistemą ir žymiai galingesnius parametrus nei jo ankstesnioji Samsung Wave II versija: 4 colių (10 cm) įstrižainės ypatingu ryškumu pasižymintis Super AMOLED capacitive 16 milijonų spalvų ekranas, galingas 1.4 GHz Scorpion procesorius, žymiai plonesnis (9,9 mm) ir lengvesnis (122 g) korpusas…

Pakuotė, baterija

Gana keistas kūrėjų sprendimas, tiek Samsung Wave II, tiek Wave III įkroviklio kabelis juokingai plonas ir beveik prilygsta ausinėms, todėl ilgu tarnavimu gali nepasižymėti. Tačiau Wave III komplekte esantys originalūs 3,5 mm Samsung ausinukai skirti vidiniam ausies kanalui puikiai tarnauja klausantis muzikos ar žiūrint filmus. Gana gerai atkuriami žemi dažniai ir puikiai izoliuojamas aplinkos triukšmas.

Baterijos tarnavimo trukmė, kaip ir visų išmaniųjų telefonų apie 2-3 paras, tačiau aktyviai naudojant 1500 mAh talpos pakanka 12 – 24 val.

Wave II ir Wave III dizaino palyginimas

Šie Wave serijos modeliai iš pirmo žvilgsnio labai panašūs, tačiau naujojo modelio privalumai bei trūkumai atsiskleidžia tik paėmus į ranką. Wave III korpusas plonesnis, lengvesnis ir šiek tiek didesnis (dėl 4 colių ekrano), kas paėmus į ranką aiškiai pastebima. Labai įdomus Wave III kūrėjų sprendimas kuriant vientisos poliruoto metalo plokštės korpusą. Baterijos dangtelis atstumiamas į viršų ir neatskiriamas nuo viso telefono korpuso, todėl mikro USB bei 3,5 mm ausinių jungtys integruotos apatinėje telefono dalyje. Tai telefonui suteikia papildomo tvirtumo, tačiau poliruotas metalas slysta iš rankų ir visada nemaloniai šaltas. Pagrindiniai trys fiziniai mygtukai išliko tie patys, tačiau Wave III skambučio atsiliepimo ir atmetimo mygtukai tapo mažiau pastebimi. Jie išryškėja tik atrakinus telefono ekraną. Korpuso kraštuose garso reguliavimo mygtukai, o kitoje pusėje įjungimo bei ekrano atrakinimo mygtukas. Žemiau pateiktos šių dviejų modelių nuotraukos. Kairėje pusėje Wave II, o dešinėje – Wave III.

wave 2 ir wave 3 wave II ir wave III

Wave III bei Wave II video, foto testai

Nors Wave II ir Wave III pagrindinių kamerų specifikacija tokia pati (foto: 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash. video: 720p@30fps, video light.), tačiau filmavimo bei fotografavimo testuose Wave III nežymiai aplenkė Wave II. Fotografuojami tie patys objektai. Kairėje su Wave II daryta nuotrauka, o dešinėje – Wave III. Tik peržiūrint nuotraukas pilnu dydžiu galima įžiūrėti raiškos skirtumus.

SAMSUNG wave II wave III

HD video teste Wave III taip pat nežymiai aplenkė Wave II, nors tuo pačiu metu MP4 formatu buvo įrašomas tų pačių objektų vaizdas. Pirmoji video įrašo dalis buvo įrašinėjama su Samsung Wave II, o antroji – Wave III.

bada 2.0

Wave III taip pat turi bada operacinę sistemą, kuri (mano nuomone) yra didžiausias šio modelio trūkumas, nes nepasižymi stabilumu bei aplikacijų gausa. Samsung apps parduotuvėje labai nedidelis aplikacijų kiekis, iš kurių daugelis yra apmokestintos, todėl žaidimų mylėtojai neturės didelio pasirinkimo norėdami pilnai išbandyti 1.4 GHz procesorių. Aplikacijos reikalaujančios didesnių OS išteklių (Pvz.: Asphalt 6) kartais visiškai išsijungia. Ši problema pastebima tiek bada 1.2, tiek 2.0 versijose. Telefonas suvibruoja ir programa automatiškai uždaroma. Ne gana to, po šio priverstinio programos išjungimo visos nestandartinės (vartotojo įrašytos) aplikacijos tiesiog tampa neaktyvios. Spaudžiant ant jų piktogramų juos nepaleidžiamos ir telefoną tenka perkrauti.

Asphalt 6 Asphalt 6

Žinoma, bada 2.0 turi ir nemažai privalumų. Lietuviška ir gana patogi  ”Touchwiz UX” vartotojo sąsaja leidžia vienu metu naudotis keliomis programomis. Labai patogus aplikacijų valdymas, pakanka ilgiau nuspaudus palaikyti ties norima aplikacija ir jau galima jas stumdyti į pagrindinį ekraną ar visiškai ištrinti. Aplikacijos vienu paspaudimu akimirksniu ištrinamos. „Live Panel“ ekrano lange galima išdėstyti dažniausiai naudojamų programėlių ir turinio nuorodas. Taip pat įvairios standartinės Samsung aplikacijos: ChatON, AllShare, Social Hub ir kt. Papildomas aplikacijas, filmus, muziką ar kitus failus leis gretai atsiųsti HSPA 14.4Mbps ryšis.

wave III vartotojo sąsaja wave III įrankių juosta wave III AllShare

Media

Filmų ar nuotraukų peržiūra su itin ryškiu Super AMOLED capacitive ekranu palieka tikrai gerą įspūdį.  HD video peržiūra, kuri palaiko Divx kodavimą, 4 colių ekrane leidžia mėgautis didelės raiškos filmais. Atkuriama garso kokybė taip pat gana gera, todėl leis mėgautis muzika tiek su ausinėmis, tiek be jų. Muzikos leistuve integruoti efektai bei ekvalaizeris suteiks galimybę keisti dainų atkūrimą pagal jūsų poreikius. Taip pat skirtingos vizualizacijos suteiks muzikos leistuvui gyvumo. Didelis ~12 mln. muzikos įrašų pasirinkimas Music Hub aplikacijoje, kurioje už nedidelį mokestį galima atsiųsti norimą muzikos įrašą.

wave III grotuvas wave III music hub wave III nuotraukų galėrija

wave III video playeris wave III media grotuvas

Kamera

Wave III integruotos dvi kameros (priekinė ir galinė), su kuriomis galima tiek filmuoti, tiek fotografuoti. Galinė 5 MP, 2592 x 1944 pix raiškos su auto fokusavimu bei LED blykste leidžia daryti gana geros kokybės nuotraukas. Labai patogi auto fokusavimo galimybė, kuri leidžia pačiam paspaudus bet kurioje ekrano dalyje sufokusuoti busimos nuotraukos vaizdą.

wave III photo sample wave photo sample inside

Pirmoji iš kairės nuotrauka daryta dienos metu, o antroje vakare, naudojant LED blykstė. Dėka auto fokusavimo funkcijos nuotraukų kokybė gana gera ir jos nesuliejamos.

Išvados

Jei nesate Android ar iOS fanas ir aplikacijų gausa jums nėra svarbus vertinimo kriterijus renkantis išmanųjį telefoną, Samsung Wave III gali tapti puikus pagalbininkas kasdieninėje veikloje. Didžiausias Wave III privalumas – ryškus 4 colių ekranas ir puikus 5 MP kameros auto fokusavimas.

Originalus straipsnis pirmą kartą buvo publikuotas fwd.lt

Tomas Morkūnas

IT antuziastas ir apžvalgininkas, įvairių panašios tematikos projektų bendraautorius