Skip to main content
LG Optimus Sol

LG Optimus Sol – subtilus ir stilingas

2011 metų spalio mėnesį Lietuvoje pasirodė naujas “LG Optimus” serijos išmanusis telefonas – “Optimus Sol” (LG E730) su “Android 2.3 Gingerbread” operacine sistema. Tai itin plonas (9,8 mm) ir stilingas išmanusis telefonas su 3,8 colių (9,5 cm) įstrižainės OLED ekranu, kuriame vaizdas gana aiškiai ir ryškiai matomas net ir saulėtą dieną.

Dizainas

Visiškai juodos spalvos blizgus telefono korpusas šiam modeliui suteikia solidumo, tačiau pigus bei plonas plastikas tikrai nesuteikia prabangos pojūčio. Optimus Sol itin plonas ir gana lengvas, todėl labai patogu laikyti rankoje ir lengvai telpa kišenėje. Tačiau korpusas gana slidus ir kiekvienu prisilietimu paliekama žymė, todėl gana greitai ant korpuso susirenka piršto atspaudai ir dienos šviesoje telefonas atrodo gana klaikiai.

Viršutinėje dalyje išdėstytos visos pagrindinės jungtys: nuo dulkių apsaugota USB 2.0 jungtis bei 3,5 mm ausinių lizdas. Taip pat išjungimo/įjungimo – ekrano atrakinimo mygtukas. Kairiojoje pusėje – garso reguliavimo mygtukai. Priekinėje dalyje priekinė kamera ir tris fiziniai mygtukai (meniu, home, back), kurie beveik nepastebimi, o atrakinus ekraną nušvinta jų piktogramos. Galinėje dalyje 5 MP kamera ir garsiakalbis.

Taip pat galima pastebėti, kad dėl plono plastiko gana lengvai ir paprastai nusiima baterijos dangtelis, kas nebūdinga išmaniesiems telefonams. Daugelyje išmaniųjų telefonų tenka vartyti instrukcijas ir gerokai pavargti norint nesulaužant atidaryti baterijos dangtelį.

LG optimus sol galinė dalis LG Optimus SOL be dangtelio

Ekranas, baterija

Itin ryškus, 3,8 įstrižainės, 16 M spalvų Ultra OLED ekranas  gana aiškiai matomas dienos šviesoje ir palieka tikrai gerą įspūdį. Anot kūrėjų, Optimus Sol ekranas yra aukščiausios kokybės, todėl suteikia net du kartus daugiau ryškumo nei įprasti OLED ekranai.

Intensyviai nesinaudojant telefonu, jo 1500 mAh talpos baterija su nauja energijos valdymo sistema, kuri baterijos darbo laiką prailgina iki 30%, tarnauja 3 – 4 dienas. Taip pat galima pastebėti, kad akumuliatorius gana greitai įkraunamas, todėl nereikia ilgai laukti norint vėl naudotis telefonu.

Geležis

Optimus Sol priskiriamas vidutinių išmaniųjų telefonų klasei: 1 GHz taktinio dažnio procesorius, 512 MB darbinė atmintis, 2 GB pastovioji atmintis leidžia išbandyti aukštesnių techninių parametrų reikalaujančias programas. Standartinių aplikacijų gausa šis modelis nepasižymi, tačiau tarp jų galima rasti specifines LG aplikacijas, tokias kaip “RemoteCall” (leidžia tiesiogiai susisiekti su nutolusiu LG pagalbos centru ir išspręsti iškilusias technines telefono problemas), o naujas programas galima atsisiųsti iš “LG AppClub” ir “Google Play” parduotuvės. Telefone 1 GB vidinės atminties, kurią galima praplėsti su microSD atminties kortele iki 32 GB, todėl pilnai pakaks visoms programos, nuotraukoms, vaizdo įrašams, muzikai ir kitai medijai.

Lietuviška LG optimus vartotojo sąsaja, veikianti Android 2.3.4 Gingerbread operacinėje sistemoje, turi specialią temą, kuri kiek įmanoma mažiau naudoja baltos šviesos, siekiant pailginti baterijos tarnavimo laiką. Dėka šios temos aplikacijų piktogramos juodame fone atrodo itin ryškios ir gerai pastebimos.

Kamera

Deja, Optimus Sol turi tik 5 MP (2582 x 1944 taškų) galinę kamerą su auto fokusavimu, kuri neturi blykstės, todėl fotografavimas tamsiu paros metu tiesiog neįmanomas. Tačiau dienos metu kambaryje ir lauke darytos nuotraukos įvairiu atstumu nuo objektų yra gana geros kokybės.

photo sample lauke photo sample iš arti photo sample patalpoje

Taip pat yra galimybė įrašinėti 720P HD raiškos (1280 x 720 taškų) vaizdo įrašus, tačiau kokybė nėra itin aukšta. Video pavyzdys apačioje.

Privalumai

  • Itin ryškus OLED ekranas gerai matomas dienos šviesoje
  • Gana ilgai tarnaujanti, greitai pakraunama baterija
  • Lengvas, plonas, stilingas juodos spalvos korpusas
  • Sąlyginai galingas 1 GHz Qualcomm Snapdragon MSM8255 procesorius

Trūkumai

  • Pirštų atspaudus “renkantis” korpusas
  • Gana tylus garsiakalbis, todėl neleis itin garsiai klausytis muzikos
  • Vidutinės kokybės kamera neturinti LED blykstės

Apibendrinimas

LG Optimus Sol – tai geras kainos (apie 1000 Lt) ir kokybės santykis. Ryškus ekranas bei plonas korpusas palieka tikrai gerą įspūdį, labai patogu naudoti ar tiesiog nešioti kišenėje. Lengvas, stilingas ir sąlyginai galingas išmanusis telefonas.
Originalus straipsnis pirmą kartą buvo publikuotas fwd.lt

Tomas Morkūnas

IT antuziastas ir apžvalgininkas, įvairių panašios tematikos projektų bendraautorius