Metų pradžioje tarptautinėje vartojamosios elektronikos parodoje CES, vykstančioje JAV, Las Vegase, pristatyti ir jau apdovanojimus pelnę televizoriai turi „išmaniojo valdymo“ („Smart interaction“) funkcijas. Nuo šiol televizorius valdyti galima be nuotolinio valdymo pulto – tariant specialias komandas ar judesiais. Įrengta HD raiškos kamera ir du mikrofonai tiksliai atpažįsta judesius ir veidus bei balso komandas.
Dizainas
Aštuntosios serijos Samsung Smart televizorius itin plonas, 55 colių (138 cm) televizoriaus išmatavimai be stovo 1230,3 x 722,3 x 30,8 mm, tačiau su stovu sveria beveik 20 kg. Ekranas turi labai minimalų 0,5 cm juodą rėmą kraštuose padengta metalu, todėl susidaro įspūdis, kad ekranas tiesiog pastatytas ant pado ir visai neturi rėmo. Ekrano apačioje centrinėje dalyje skaidriame plastike puikuojasi “SAMSUNG” logotipas, kuris įjungus televizorių nušvinta. Ekrano viršuje kamera, kurios skiriamoji geba 1920 x 1080, du mikrofonai ir LED indikatorius.
Galinėje ekrano dalyje atsiveria visas jungčių blokas, kuriame galima rasti tokias jungtis: 3 HDMI, 3 USB, 3,5 mm ausinės, vidinis belaidis LAN, komponentinis įvadas (Y / Pb / Pr), sudėtinis įvadas (AV)(bendras komponentų naudojimas Y), skaitmeninis garso išvadas (optinis), „Scart“, RF įvadas (antžeminės / kabelinės TV įvadas), RF įvadas (palydovinis įvadas), DVI garso įvadas (mini lizdas), Eternetas (LAN), MHL. Šalia jungčių bloko, šiek tiek žemiau – rankinio valdymo manipuliatorius.
Naujos programėlės
2012 m. serijos balsu ir judesiu valdomuose „Samsung“ televizoriuose įdiegtos naujos programėlės „Fitness“, „Family Story“, „Kids“. Su „Fitness“ nuo šiol namuose galima sportuoti taip pat efektyviai kaip ir sporto klube. Įvedus informaciją apie ūgį, svorį, televizorius apskaičiuoja kūno masės indeksą ir sudaro specialią treniruočių programą, o vėliau teikia informaciją apie kūno bei raumenų masės pokyčius. Mankštinantis atkartojant televizoriaus ekrane matomus pratimus, šalia esančiame ekrane galima stebėti save ir sekti, kad pratimai būtų atliekami kuo tiksliau.
Naujuose televizoriuose įdiegtos „Family Story“ ir „Kids“ programėlės yra skirtos šeimai. Pirmoji siūlo būdą šeimos nariams palaikyti ryšį ir keistis nuotraukomis bei žinutėmis vieniems su kitais asmeniniame „socialiniame tinkle“ naudojant „Samsung“ išmaniuosius telefonus, kompiuterius ir televizorius. Programa „Kids“ skirta vaikams – televizoriuje įdiegti įvairūs lavinamieji žaidimai, pamokos bei virtualios dovanos, skatinančios mokytis.
Valdymas balsu
Valdymas balsu veikia tikrai puikiai. Pakanka „Smart Touch Control“ pultelyje paspausti mikrofono mygtuką ir galima anglų kalba sakyti vieną iš ekrane pateiktų komandų (tuo metu šiek tiek pritildomas tv garsas, kad būtų aiškiau girdimas jūsų balsas). Televizorius per „IR Blaster” priima Bluetooth signalą iš „Smart Touch Control“ pultelio (iki 10 metrų atstumu), supranta net ir nelabai taisyklinga anglų kalba sakomas frazes. Galbūt tai labiau smagi pramoga nei realus valdymas balsu, nes tiesiog norimą veiksmą galima atliktu su tuo pačiu pulteliu, į kurį reikia sakyti frazes. Taigi, ar spausti mygtukus, ar kalbėti į tą patį pultelį, tikriausiai galima teigti, kad patogumo atžvilgiu nėra didelio skirtumo.
Valdymas judesiu
Televizoriui nustačius apšvietimo lygi kambaryje ir kamera užfiksavus vartotojo rankų judesius aktyvuojamas valdymas rankos judesiais. Tačiau vėliau įjungti valdymo ne visada pavyksta. Nors pagal instrukcijas įjungus televizorių pakanka iškėlus sulenktą ranką keletą kartu ja pamojuoti, tačiau televizorius dažniausiai nesureaguoja. Valdymas judesiu turėtų palengvinti ir supaprastinti televizoriaus valdymą, deja taip nėra. Galbūt valdyti rankos judesiai žymiai lengviau, bet nuolat iškėlus ranką atlikinėti įvairius judesius tiesiog nelabai patogu. Dažniausiai žymiai paprasčiau pasinaudoti standartiniu pulteliu. Žinoma, atlikti nesudėtingas komandas daug patogiau rankos judesiais, tačiau keičiant nustatymus ar pan. geriau pasinaudoti standartiniu valdymo pulteliu.
„Smart Touch Control“, „IR Blaster”
„IR Blaster” maitinamas 4 AA tipo baterijomis, juo galima bluetooth ryšiu suporuoti nutolusius bluetooth įrenginius (klaviatūrą, ausines ir t.t.). „Smart Touch Control“ pultelis kaip ir kiti prietaisai su „IR Blaster” bluetooth ryšiu poruojami ne didesniu kaip 4 metrų atstumu, tačiau, kai „Smart Touch Control“ pultelis suporuojamas, jis, kaip ir kiti bluetooth prietaisai, gali būti nutolę iki 10 metų atstumu nuo „IR Blaster”.
„Smart Touch Control“ pultelis skirtas valdyti televizorių bei bet kurio prie tv prijungto bluetooth įrenginio. Galima valdyti įprastai mygtukų pagalba, centre integruotu “Touchpad” (45 x 55 mm) ir balso komandomis. „Smart Touch Control“ pultelis maitinamas 2 AA tipo baterijomis, tačiau ganėtinai sunkus.
3D režimas
Žinoma, 8-tosios serijos išmanusis palaiko 3D režimą, į jo komplektaciją įeina pora „3D Active“ akinių. 55 colių ekrane 3D filmai atrodo tikrai įspūdingai ir tikroviškai, tačiau geriausi efektai atsiskleidžia žiūrint tokiu pačiu kampu, kaip pakreiptas ekranas. Žiūrint kitu kampu šiek tiek mirga „3D Active“ akiniai. Taip pat yra galimybė bet kuriuo metu 2D vaizdą pakeisti į 3D, net žiūrint paprastą televiziją, tačiau dirbtinis 3D efektas tikrai prastas.
„Smart Evolution“
Nuo 2013 metų bus pradėta prekiauti „Smart Evolution“ atnaujinimo paketais, kurie jau yra palaikomi ES8000S modelyje. Šie paketai leis kasmet atnaujinti išmanųjį televizorių neperkant naujo. Šiuo metu turimą 2 branduolių procesorių pakeisti 4 branduolių, atnaujinti programėlių turinį, pridėti daugiau funkcijų, mėgautis geresniu vaizdu ir kt. Kol kas tai skamba labai viliojančiai ir atrodo tikrai sveikintinas sprendimas, juk visi norėtų išbandyti naujesnes technologijas neperkant naujo produkto. Kaip stipriai „Smart Evolution“ galės atnaujinti išmaniųjų televizorių galimybes sužinosime 2013 metais, o dabar tik galime aklai pasitikėti Samsung pateikiama informacija.
Išvados