Skip to main content
LG Optimus 3D

LG Optimus 3D – visos 3D galimybės išmaniajame telefone

LG Optimus 3D išmaniojo telefono pavadinimas išduoda, kad šis LG Optimus serijos produktas ne tik suteikia galimybę žiūrėti 3D vaizdo įrašus ar nuotraukas, bet ir juos įrašinėti pasitelkiant dvi 5 MP kameras. Šis modelis turi 4.3 colių stereoskopinį ekraną, todėl 3D įrašų peržiūrai nereikalingi specialūs akiniai.

Dizainas

Gana masyvus ir sunkus korpusas, kurio išmatavimai 128.8x68x11.9 mm, o svoris 168 gr., pagamintas iš kokybiško plastiko dengto guma. Todėl telefoną gana malonu laikyti rankoje, tačiau nemažas svoris ir didelis ekranas sukelia nepatogumų kasdien nešiojant kišenėje. Žinoma, atsižvelgiant, kad šis modelis turi net dvi kameras ir nemažą 4.3 colio ekraną, toks svoris sąlyginiai pateisinamas.

Viršutinėje dalyje 3,5 mm ausinių lizdas ir išjungimo/įjungimo – ekrano atrakinimo mygtukas. Kairiojoje pusėje dangteliu apsaugotos USB 2.0 ir HDMI jungtys. Prie šio medelio rasite HDMI kabelį, todėl nuotraukas, vaizdo įrašus ir pan galėsite tiesiogiai peržiūrėti televizoriuje, kompiuteryje… Dešiniojoje pusėje garso reguliavimo mygtukai bei 2D / 3D vaizdo režimo mygtukas, kuris leis vienu paspaudimu keisti peržiūrimos medios rėžimą.

Priekinėje dalyje priekinė kamera ir 4 fiziniai mygtukai (meniu, home, back, search). Galinėje dalyje dvi 5 MP kameros, tarp jų įsiterpusi LED blykstė, o šiek tiek žemiau – garsiakalbis.

optimus 3D dvi kameros optimus 3d galinė dalis

3D režimas, stereoskopinis ekranas

Svarbiausias šio modelio privalumas – stereoskopinis ekranas, kuriame 3D režimas suteikia galimybę peržiūrėti 3D foto bei vaizdo įrašus papildomai nenaudojant 3D akinių. Vaizdo įrašai bei nuotraukos 4.3 colių ekrane atrodo tikrai įspūdingai. Telefone įdiegtuose žaidimuose (Lets Golf 2, Nova, Asphalt 6, Guliver’s Travels) galima nustatyti 3D režimo gylį, tačiau jie atrodo neįtikinamai ir dažniausiai tik dirgina akis. Deja, ryškioje saulės šviesoje 3D turinys labai prastai matomas, o žiūrint į ekraną kitu kampu (iš šono) matomas tik 2D vaizdas, todėl vienu metu tik vienas žmogus gali žiūrėti 3D vaizdą.

Žinoma, 3D režimas nenaudojamas įprastame telefono meniu, skambinant, rašant žinutes, naršant internete ir t.t. Įprastos telefono funkcijos atliekamos 2D režime. Taip pat visą medią galima peržiūrėti ir 2D rėžime, ryškios spalvos dideliame ekrane palieka gerą įspūdį.

Taip pat verta paminėti, kad 3D režimas vargina akis ir apie tai perspėja iššokanti lentelė, todėl viso 3D filmo šiame telefone tikriausiai nepavyks peržiūrėti, nes anot kūrėjų, tai gali nuvarginti akis. Išbandant visas šio modelio 3D galimybes jokio akių nuovargio nebuvo pastebėta, todėl saikingai naudojantis neturėtų kilti jokių nemalonių pojūčių.

Procesorius, vartotojo sąsaja

Dar vienas LG Optimus 3D (P920) privalumas – dviejų branduolių (Cortex-A9) 1GHz procesorius su 512 MB operatyviosios atminties, kuri skaidoma į 2 256 MB modulius, todėl telefonas turi ne tik dviejų branduolių procesorių, bet ir dviejų kanalų operatyvią atmintį, kas dar labiau jį paspartina. 8 GB vidinės atmintinės užteks ir filmams, ir muzikai, ir 3D žaidimams. Be to, telefono atmintį dar galima išplėsti naudojant microSD korteles. Telefone be problemų veikia iki 32GB talpos microSD kortelės.

Telefone įdiegta 2.3.5 Android versija. Aplikacijų tinklelis suskirstytas į 3D, atsisiųstas ir standartines programas. Įdiegtos standartinės LG ir Android programos, taip pat vaizdo įrašų redaktorius bei žaidimų konverteris į 3D žaidimus.

Media, baterija

Muzikos grotuvas paprastas ir aiškiai suprantamas, muzika groja garsiai iš aiškiai tiek per ausines, tiek per išorinį garsiakalbį. Vaizdo grotuvas kokybiškai atkuria visus standartinius formatus bei 3D filmus, kurie atrodo tikrai įspūdingai. Telefone taip pat yra 3D animacijomis padailinta 3D Space aplikacija, kurioje pateikiamos visos 3D telefono galimybės: žaidimai, aplikacijos, galerija, youtube, kamera… 3D galerijoje, nuotraukos bei vaizdo įrašai pateikiami 3D erdvėje lyg vartant muzikos albumus, todėl patogu ir žaisminga išsirinkti norimą medią. Pakreipiant telefoną į šonus 2D galerijoje nuotraukų rinkiniai bei tinkleliai gana įdomiai sviruoja, čia pateikiama visa media, tiek 3D, tiek 2D.

Deja, ilgu baterijos tarnavimo laikotarpiu, kaip ir daugelis išmaniųjų telefonų, LG Optimus 3D negali nustebinti. Aktyviau naudojant telefoną jo 1500 mAh talpos baterijos pakanka vienai parai ar net mažiau, pasyviau – iki dviejų parų. Tai nėra itin geri rezultatai, tačiau derėtų atsižvelgti, kad daug energijos reikalauja gana didelis ekranas.

Kamera

Dvi 5 MP kameros 2D režimu daro 2592×1944 kokybės nuotraukas ir Full HD kokybės vaizdo įrašus. Keletas įvairiomis sąlygomis darytų nuotraukų pateikta žemiau.

IMG007 photo sample IMG004 IMG005

IMG014 IMG015 IMG017 IMG030

Full HD (1080p) video kokybė tikrai gera, jo pavyzdys pateikiamas žemiau.

Deja, 3D nuotraukos išsaugomos jps formatu, todėl straipsnyje peržiūrėti nepavyks. Dienos šviesoje filmuoti 3D režimu tiesiog neįmanoma, nes beveik nesimato filmuojamas objekto ir tik tiesiogiai saulės neapšviestoje aplinkoje galima aiškiai įžiūrėti jau nufilmuotą 3D vaizdo įrašą. 3D HD (720p) video pavyzdys pateikiamas žemiau.

Išvados

Nekasdieniškas išmanusis telefonas labiau skirtas pramogoms, laisvalaikiui. Gana didelis, sunkus, tačiau galingas LG Optimus 3D suteiks galimybę pajausti visus 3D malonumus. Tai tikrai puikus pasirinkimas norintiems išbandyti 3D galimybes.
Originalus straipsnis pirmą kartą buvo publikuotas fwd.lt

Tomas Morkūnas

IT antuziastas ir apžvalgininkas, įvairių panašios tematikos projektų bendraautorius