Skip to main content
Samsung 530U3B-A02

Samsung 530U3B-A02 Ultrabook – greitas, plonas, patogus

Samsung 5 serijos Ultrabook’as kaip ir daugelis Ultrabook nešiojamųjų kompiuterių pasižymi itin plonu, lengvu korpusu bei didele sparta. 530U3B-A02 modelis buvo sukurtas aktyviems vartotojoms, kurie didžiąją dienos dalį išvykę ir kelionių metu nori išnaudoti visas nešiojamo kompiuterio galimybes. Šio Ultrabook dizainas suteikia galimybę itin patogiai naudotis kompiuteriu darbe, namuose, kavinėje ar kitoje vartotojui įprastoje aplinkoje.

Techninė charakteristika

  • Procesorius: Intel Core i3 2367M 1.4GHz
  • Darbinė atmintis: 4GB DDR3
  • Kietasis diskas: 500GB
  • Ekranas: 13.3 colių, Intel HD Graphics 3000
  • OS: Windows 7 Home Premium (64-bit)

Dizainas

Tvirtas, tačiau lengvas (1,42 kg) bei plonas (315,1 x 218,9 x 14,9 mm) aliuminio pagrindo korpusas suteikia šiam modeliui prabangos pojūtį. Labai patogu dirbti bet kurioje aplinkoje ar tiesiog nešti rankoje. Visos jungtys itin patogiai išdėstytos kairiojoje ir dešiniojoje pusėje, todėl jokie laidai netrukdys jūsų darbo.

Kairėje pusėje įkroviklio, LAN, USB 3.0, HDMI, 3,55 mm ausinių / mikrofono ir VGA adapterio jungtys. Dešinėje – dvi USB 2.0 jungtys ir atminties kortelių lizdas. Gana įdomus sprendimas – apatinėje dalyje šonuose integruoti 2W garsiakalbiai. Deja, nėra DVD/CD skaitytuvo, tačiau tikriausiai maža dalis vartotojų tebenaudoja DVD/CD diskus, o esant dideliam poreikiui galima USB pagalba prijungti išorinį skaitytuvą.

Atlenkus kompiuterio ekraną galima pastebėti solidžią juodos spalvos klaviatūra bei stilingą į akis krentantį įjungimo mygtuką. Kairiajame apatiniame kampe LED indikatoriai. Virš 13,3 coliu ekrano integruota 1.3 MP HD web kamera.

Samsung 5 serijos Ultrabook'as Samsung 5 serijos Ultrabook

Ekranas, baterija

Itin ryškus “SuperBright” 13,3 colių 1366 x 768 raiškos ekranas puikiai tinka tiek filmų, nuotraukų peržiūrai, tiek darbui su grafika ar tekstu. 40% ryškesnis HD ekranas suteiks gyvumo ir detalumo peržiūrimai medijai, kuri bus aiškiai matoma net tiesiogiai saulės apšviestoje aplinkoje.

Kūrėjai teigia, kad baterija tarnauja iki 6,5 val, tačiau intensyviai dirbant kompiuteriu jo baterijos tarnavimo trukmė siekia šiek tiek daugiau kaip 5 val ir tai yra tikrai geri rezultatai. Įprastai naudojant kompiuterį (muzikai, el. pašto tikrinimui ir pan) su pertraukomis baterijos talpos užtenka net keletai dienų.

Programos

Kartu su “Windows 7 Home Premium” operacine sistema kompiuteryje galima rasti ir “Sofware Launcher” programą, kurioje į kategorijas išskirstytos įvairios programos. “Utilities” skiltyje: Easy Senttings, Skype, EasyMigration, Easy File Share, Intel Wireless Display. “Custumer Suport” skiltyje: Easy Support Center, E-POP, Multimedia POP, Recovery Solution 5.5, Easy Sofware Manager, User Guide. “Safe & Security” skiltyje Norton Internet Security antivirusinė programa. Multimedia skiltyje Youcam programa. Microsoft Programs skiltyje: Windows Live Mail, Live Messenger, Live Movie Maker, Photo Gallery ir t.t.

Dauguma programų nėra pačios naujausios versijos, todėl pirmąkart jas paleidžiant tenka įrašyti atnaujinimus. Verta paminėti “Easy Senttings” programą, kurioje galima labai lengvai valdyti visus pagrindinius kompiuterio nustatymus. Pradedant greitojo paleidimo, energijos ir baigiant “SoundAlive” nustatymais. Taip pat “Easy Sofware Manager” programą, kurioje galima atnaujinti ar peržiūrėti visas kompiuteryje įrašytas programas, tvarkykles (drivers).

Greito paleidimo sprendimas

Kūrėjai teigia, kad šis modelis pilnai įsijungia per 20 sekundžių, o pabusti iš miego režimo pakanka tik 2 sekundžių. Testavimo metu Samsung Ultrabook įsijungė per šiek tiek daugiau nei 20 sek., tačiau pabudimas iš miego režimo tikrai nustebino. Sudaro įspūdį, kad kompiuteris net nebuvo “užmigęs”. Labai malonu naudotis kompiuteriu tuomet, kai jo reikia, nešvaistant nei 1 min veltui.

Apibendrinimas

Apibendrinant galima teigti, kad kompiuteris pagal savo šiuo metu rinkoje vyraujančia kainą 2500 Lt yra tikrai geras sprendimas norintiems dirbti bei pramogauti ne tik namuose. Itin lengvas, plonas ir labai patogus Ultrabook taps nepakeičiamu įrankiu kasdieniame IT darbe.
Originalus straipsnis pirmą kartą buvo publikuotas fwd.lt

Tomas Morkūnas

IT antuziastas ir apžvalgininkas, įvairių panašios tematikos projektų bendraautorius