Tikriausiai visi puikiai pamenate prieš keletą metų užėjusią 3D ekranų visuotinę maniją. 2012 metais Lietuvos rinkoje jau buvo įsibėgėję Samsung išmanieji televizoriai su 3D funkcija, į rinktą „LG“ kompanija buvo paleidę išmanųjį telefoną „LG Optimus 3D“, kuris gebėjo filmuoti 3D rėžimu ir perduoti 3D vaizdą ekrane…
Ar tai pasiteisino? 3D išmaniųjų televizorių rinka buvo perpildyta, itin didelio efekto nebuvo sulaukta. Šiuo metu bet kuris bent kiek brangesnis „Samsung“ ar kito gamintojo „Smart TV“ turi 3D funkciją, kuri nėra pilnai išnaudojama. Galbūt tiesiog nėra pakankamai originalių kokybiškų 3D filmų, ar pati technologija nesuteikia laukto efekto.
Šiuo metu tikriausiai ateina antroji visuotinės manijos atmaina naujausiai IT technikai su lenktais ekranais. “Samsung“ kampanija koja kojon žengia naujausių technologijų keliu pasiūlydama naujovių ištroškusiems vartotojams mano jau apžvelgtą „Samsung Galaxy S6 Edge“, taip pat antrąkart bando užkariauti dar didesnę „Smart TV” rinkos dalį su lenktu UHD (4K) raiškos ekranu palaikančiu 3D funkciją.
Ar toks iš šalies žiūrint, tai gana logiškas sprendimas pasiteisins? 3D kino teatruose ekranai taip pat lenkti, todėl suteikia gilesnį erdvės pojūtį, o „Samsung“ siūloma UHD (Ultra High defination 4K) raiška suteikia itin kokybišką vaizdą. Tačiau 9 serijos „Samsung SUHD TV“ išleistoje komplektacijoje 3D akinių jau nerasime, nes, anot gamintojų, 3D funkcija nepasiteisino, ir erdviniam efektui suteikti pilnai pakanka tik lenkto ekrano.
„Samsung“ viešųjų ryšių atstovai Lietuvoje suteikė galimybę išbandyti naujausią 2015 metų „Samsung SUHD TV“ 65 colių modelį kartu su lenktų „sound bar‘u“. Todėl tai puiki proga pabandyti iš praktinės pusės atsakyti į pagrindinį klausimą, ar pasiteisins lenkti televizorių ekranai? Ar pakanka tik lenkt ekrano ir geros garso sistemos jog suteiktų kino teatro efektą namuose?
Vaizdas
Itin didelės ~165 cm įstrižainės 3840×2160 px raiškos lenktame nanokristalų ekrane aukštos kokybės vaizdo įrašai atrodo tikrai įspūdingai. Tačiau kiekvienai medijai būtina keisti ekrano vaizdo rėžimą. PS žaidimams, Youtube vaizdo įrašams galbūt labiausiai tinka dinaminis rėžimas, tačiau filmams būtinas būtent jiems pritaikytas rėžimas, nes kitu atveju spalvos tiesiog nenatūralios ir per ryškios. Lenktas ekranas daugeliu atveju nesuteikia gilaus erdvinio pojūčio, nebent esminis objektas vaizduojamas centre, o ir pats žiūrovas tinkamu atstumu į televizorių žiūri sėdėdamas centre. Televizoriuje yra išlikusi išlikusi 3D funkcija, tačiau, kaip ir minėjau, komplektacijoje 3D akinių nerasime. Asmeniniu požiūriu gana keistas sprendimas, kuris nesuteikia galimybės išbandyti visų, nors ir ne esminių TV galimybių.
Garsas
Kartu su „Samsung SUHD TV“ apžvalgai atkeliavo ir lenktas „Soundbar“ su beviele žemų dažnių kolonėle „Wireless Subwoofer“. Pagrindinė lenkta kolonėlė gražiai derinasi šalia lenkto televizoriaus, patogi HDMI jungtis neapsunkina papildomais „laidais“. Beviele žemų dažnių kolonėle galima jungti visiškai atskirai kitame kambario krašte. Reikalingas tik elektros maitinimas. Jokių jungčių, ar valdymo. Įjungus „Soundbar‘ą“ kolonėle automatiškai Wi-fi pagalba susiporuoja su pagrindiniu įrenginiu.
Garso kokybė tikrai puiki, tačiau „Suround“ rėžimu 9.1 erdvinis garso efektas juntamas silpnai. Galbūt dėl kambaryje esančių baldų gana prasta akustika, o galbūt tradicinės fiziškai atskirtos kolonėlės negali pakeisti dirbtinai sukurto 9.1 kolonėlių derinio. Žemų dažnių bevielės kolonėlės galimybės taip pat gerokai ribotos. Didinant garsą, žemų dažnių garsas stiprėja tik iki 30 garso padalos, vėliau vidutinių ir aukštų dažnių garsas stiprėja tik iš pagrindinio „Soundbar“. Peržiūrint filmus galbūt to ir pakaktų, tačiau muzikos klausimusi to tikrai nepakanka.
Jungtys
Jungčių klausimas išspręstas itin puikiai. Į pati televizorių įeina tik dvi jungtis: maitinimas ir speciali jungtis vedanti į atskirą jungčių priedelį „Samsung One Connect Evolution Kit“. Jokių papildomų nereikalingų jungčių puikiai prisiderins prie namų interjero. Tai taip pat turėtų tiktų norintiems televizorių kabinti ant sienos, tik išlieka klausimas, ar taip nebus prarandamas erdvinio vaizdo efektas? Prie šio „Samsung“ įrenginio pridedami ir du valdymo pulteliai – vienas įprastoms funkcijoms valdyti (labai įprastai jis ir atrodo, drįsčiau teigti, kad nedera prie bendro TV ir TV komplekto dizaino) ir kitas – išmaniosioms funkcijoms valdyti (valdymas gestais, balsu). Jis atrodo šiuolaikiškai – vos keli mygtukai, lenktas korpusas, metalinės spalvos. Taigi, kartu su „Soundbar“ iš viso turime tris nuotolinio valdymo pultelius. O jei namuose dar naudojame mokamą televiziją su priedeliu, galime ir paskęsti „pultelių juroje“.
Verdiktas
Išbandžius ir apžvelgus naujausią 2015 metų „Samsung SUHD TV“ 65 colių modelį kartu su lenktu „Soundbar‘u“ galiu teikti, kad lenkti televizoriai – tik dar vienas naujausių IT mados tendencijų vaikymasis. Mažai tikėtina, kad tokie brangūs lenktų ekranų televizoriai pasiteisins. Šeimai toks televizorius nėra tinkamas, nes keliems žiūrovams vienu metu būtų gana sunku pajusti erdvinį vaizdo efektą. „Soundbar“ sprendimas namų kino sistemos taip pat nepakeis, trūksta žemų dažnių kolonėlės galios, o lygintis su 9.1 fiziškai išdėstytomis kolonėlėmis taip pat negali.
Originalus straipsnis pirmą kartą buvo publikuotas pinigukarta.lt