Skip to main content
s6, s7 ir s7 edge

Pagrindiniai Samsung galaxy S6 ir S7 skirtumai

Itin sėkmingai įsiveržus į rinką Galaxy S6 Edge flagmanui, Samsung neužmigo ant laurų ir suskubo projektuoti naujesnę šio modelio versiją. Ar naujasis Samsung S7 nebuvo skubotas sprendimas nuolat konkuruojant su Apple? Kokie pagrindiniai S6 ir S7 modelių skirtumai? Ar jaunasis flagmanas vertas dėmesio? Visi klausimai bus atsakyti šioje apžvalgoje.

s6 ir s7 s6 ir s7 kameros

Dizainas

Galaxy S6 korpusas pagamintas iš stiklo ir metalo, kuris buvo gerokai patrauklesnis, nei jo pirmtako Galaxy S5. Tačiau šio patrauklaus dizaino kaina – microSD atminties kortelių lizdas ir neintegruota baterija. Samsung pasirinkus tinkamą dizaino kelią, beveik identiškas korpusas sukurtas ir naujajam S7 modeliui, sugrąžinant microSD atminties kortelių lizdą. Esminis vizualiai pastebimas skirtumas – galinė kamera, kuri S6 modelyje buvo šiek tiek išsikišusi. Pašalinus šį sprendimą, S7 modelis tapo šiek tiek plonesnis su pilnai į korpusą telpančia kamera. Dar vienas vizualiai pastebimas skirtumas S7 modelio galinės korpuso dalies kraštų užlenkimas. Toks sprendimas S7 Edge modelyje visiškai susiaurina korpuso kraštus, S7 modelį dėka šio sprendimo itin patogu laikyti rankoje. Taip pat verta paminėti, jog naujasis S7 modelis turi IP68 sertifikuotą apsauga nuo vandens.

Ekranas

Samsung Galaxy S6 tuo metu pasiūlė geriausia rinkoje ekraną tarp Android išmaniųjų telefonų. Šis privalumas buvo pastebimas ne tik PPI skirtumu, bet ir plika akimi. Pagerinti tokį technologinį šuolį naujajame S7 nepavyko. Vienintelis Galaxy S7 išskirtinumas – tai nuolat budėjimo rėžimu veikianti ekrano užsklanda (rodomas laikrodis, data ir pranešimai). Ši užsklanda turi gerokai sumažinta pikselių kiekį, todėl beveik visiškai neeikvoja baterijos. Daugiau esminių skirtumų šių skirtingų modelių ekranai, galima sakyti, neturi.

Baterija

s6 ir s7 spartos testų palyginimasTiek S5, tiek S6 modeliai turėjo tą pačią neišspręstą problemą. Įrenginiai nepasižymėjo ilgu tarnavimo laikotarpiu. Jų baterijų talpa buvo mažesnė, nei to ilgesnei darbo dienai reikalavo procesorius, ar ekranas. Galaxy S7 modelyje integruota 3000 mAh baterija, kuri tarnauja šiek tiek ilgiau. Šių modelių ekranai identiški, todėl talpesnės baterijos pranašumas jaučiamas ir įprastam vartotojui.

Geležis

Samsung Galaxy S7 gali nudžiuginti naujausiu aštuonių branduolių Snapdragon 820 procesoriumi bei 4 GB darbine atmintimi (S6 modelis turi 3 GB RAM). Nors S7 modelis spartesnis (dėka naujo procesoriaus ir didesnės darinės atminties), tačiau Galaxy S6 taip pat itin galingas. Todėl įprastas vartotojas greičiausiai nepajus skirtumo. Tikrasis skirtumas taip ir lieka tik skaičiuose bei spartos testuose (AnTuTu testo rezultatai pateikiami kairėje).

Kamera

Galaxy S6 kamera buvo sukritikuota dėl prastesnės kokybės nuotraukų mažai apšviestoje aplinkoje. S7 modelis turi tik 12 MP kamerą (S6 turi 16 MP), tačiau įdiegta „dual-pixel” technologija, kuri padidina nuotraukų kokybė prastai apšviestoje aplinkoje. S7 kameros diafragma taip pat mažesnė f/1.7, todėl tai leidžia dar labiau pagerinti nuotraukų aiškumą prieblandoje. Nuotraukų pavyzdžiai pateikiami žemiau. Pirmoji (kairėje) S6, antroji (dešinėje) S7 nuotraukos, kurios darytos prasto apšvietimo sąlygomis be blykstės.

s6 photo sample s7 photo sample

Išvados

Galaxy S6 buvo stiprus Samsung technologinis šuolis lyginant su S5 modeliu. Deja, to negalima pasakyti apie S7. Tai labiau populiarumo vaikymasis siekiant neatsilikti nuo Apple išleidžiamų flagmanų, nei realaus dėmesio vertas naujas produktas. S6 ir S7 skirtumai per menki, jog būtų verta permokėti keičiant savo išmanųjį telefoną. Apsauga nuo vandens, talpesnė baterija, šiek tiek spartesnis procesorius ir… ir viskas. Na taip, ir, žinoma, didesnė kaina.

Tomas Morkūnas

IT antuziastas ir apžvalgininkas, įvairių panašios tematikos projektų bendraautorius