Skip to main content
Išmanusis laikrodis Gear S3

Samsung Gear S3 – prabangos prekė?

Nuolatinis Apple ir Samsung varžymasis persikėlė ir į išmaniųjų laikrodžių rinką. Apple išleidus antros kartos laikrodį „Apple Watch Series 2„, Samsung taip pat neatsiliko ir išleido savo jau trečiąjį „Samsung Gear S3„. Ir šis žingsnis, nepaisant aukštos produkto kainos, pasiteisino. Tačiau, ar Gear S3 praktiškas, ar tik prabangos prekė? Pabandysiu aptarti šioje apžvalgoje.

Dizainas

Šįkart Samsung išties padirbėjo ties dizainu. Nors S3 gerokai didesnis už savo pirmtaką, tačiau išvaizda labiau primeną įprastą laikrodį, kuris derėtų tiek prie laisvalaikio, tiek prie oficialios prabangos. Pirmas įspūdis būtų tikrai geras, tačiau bene didžiausia testuojamo modelio problema – labai nepraktiška guminė apyrankė. Ji ne tik menkina bendrą laikrodžio, kaip premium prekės išvaizdą, tačiau ir labai nepatogi. Užsegimas trunka gerokai ilgiau, nei įprasto laikrodžio, nes guminiai žiedai prispaudžiantis dirželio galą labai nepaslankūs. Žinoma, visada galima pirkti komplektaciją su odiniu dirželiu ir šios problemos išvengsite.

Gear S3 meniu Gear S3 pulso matuoklis

Ekranas, akumuliatorius

Samsung Gear S3 išmanusis laikrodis šįkart gali pasigirti tiek pakankamu akumuliatoriaus tarnavimo laiku, tiek tikrai kokybišku ekranu. Gamintojai viešai teigdami, jog 380 mAh akumuliatoriaus pakaks 3 – 4 dienoms, nesutirštino spalvų. Nuolat naudojant šį laikrodį, akumuliatoriaus tikrai pakanka iki 4 parų. Taip pat verta paminėti bevielę įkrovimo stotelę, kuri yra tikrai geras sprendimas. Įprasti išmanieji laikrodžiai kraunami gana nepatogiai, dažniausiai tik su jiems skirtu specialiu laidu. Gear S3 įkrovimo stotelę magnetu pritraukia laikrodį ir turi įprasta jungti micro usb jungtį, todėl labai patogu naudoti ir galima krauti su įprastu usb įkrovikliu.

Lietimui jautrus 1.3” 360 x 360 Fullcolor AOD ekranas palieka gerą įspūdį: sodrios spalvos, ryškus ekranas. Apsauga nuo įbrėžimų (Corning Gorilla Glass SR+), drėgmės, dulkių (IP68) ir patogus valdymas suteikia dar daugiau praktiškumo. Tiek tiesioginėje saulės apšvietoje, tiek naktį, ekranas puikiai įžiūrimas.

Programinė įranga

Laikrodyje sukasi Tizen Based Wearable OS 2.3.2 programinė įranga su dviejų branduolių 1.0 GHz taktinio dažnio Exynos 7270 procesoriumi. Kaip jau įprasta, visos aplikacijos, kurias norime matyti laikrodyje, diegiamos per Bluetooth 4.2 arba Wi-Fi ryšiu suporuotą išmanųjį telefoną. Aplikacijų kiekis ribotas, tačiau jų galima nemažai rasti “Google Play” parduotuvė ir 4 Gb laikrodžio atminties tikrai pakaks. Išmaniajame telefone įdiegus atitinkamas aplikacijas, laikrodyje galima naudotis laisvų rankų įrangą, atsakinėti į sms žinutes, el. paštą, “Facebook” ir “Twitter” pranešimus, tikrinti kalendorių, žaisti paprastus žaidimus, klausytis muzikos laikrodyje ar telefone, valdyti fotoaparatą ir atlikti kitas įvairias funkcijas. Verta paminėti, jog laikrodis veikia ir atsietas nuo išmaniojo telefono. Dėka daugybės sensorių ir integruotų garsiakalbių, atlieka nemažai funkcijų, kurioms nereikalingas telefonas: groja muziką iš vidinės atminties, matuoja pulsą, greitį, atstumą, aukšti virš jūros lygio ir t.t. Tai tikrai puikus pagalbininkas sportuojant ar tiesiog aktyviau leidžiant laisvalaikį.

Išvados

Apibendrinant galima teigti, kad Samsung Gear 3 – tai tikrai puikus Samsung produktas, kuris Lietuvoje galbūt nesulaukė pelnyto dėmesio. Lyginant laikrodžio funkcionalumą su šiuo metu Lietuvos rinkoje vyraujančia jo kaina (~400 Eur), galima teigti, kad tai ganėtinai brangus “aksesuaras” išmaniajam telefonui. Jei aktyviai nesportuojate, tikriausiai neišnaudosite visų jo galimybių. Tai tikriausiai bus labiau prabangos prekė su laisvų rankų įranga ir muzikos grotuvu.

Tomas Morkūnas

IT antuziastas ir apžvalgininkas, įvairių panašios tematikos projektų bendraautorius