Skip to main content
Samsung Galaxy Tab S2 (SM-T810)

Samsung Galaxy Tab S2 – geras pirmas įspūdis

Paėmus į rankas naująjį Galaxy Tab S2 pirmas įspūdis tikrai geras. Planšetė itin lengvą, plonas korpusas. Tai sudaro įspūdį, jog rankoje laikau tik pati ekraną, o visa „geležis” kažkur debesyse. Tai lyg paėmus į rankas ultrabook’ą (galbūt keistas palyginimas). Nors visada buvau nusistatęs prieš planšetes (mano nuomonė, tai nereikalingas tarpinis variantas tarp išmaniojo telefono ir ultrabook’o), tačiau tokie modeliai, kaip Tab S2, pripažinsiu, vilioja.

Dizainas

Paprastas, visiems gerai pažįstamas Samsung išmaniųjų telefonų fizinių mygtukų, kameros, jungčių išdėstymas perteiktas į planšetę – tai, bent jau man, tikras privalumas. Patogu naudoti, lyg šį įrenginį turėčiau jau keletą mėnesių. Kaip jau minėjau, pats korpusas lengvas (389 g.) ir plonas (5,6 mm), todėl itin patogu laikyti ir nešti rankoje. Nejuntamas didesnio ekrano svoris sudaro šiuolaikiško įrenginio įspūdį.

SM-T810 Samsung Galaxy Tab S2

Ekranas

Mano testuotas modelis turi 9,7″ Super AMOLED technologijos 2048 x 1536 (320 ppi) ekraną, kuris tikrai puikus. Galbūt išskirtiniausia savybė, bent jau man, gana neįprastas 4:3 ekrano santykis. Šiuo metu beveik visi išmanieji telefonai ir kita technika kuriama 16:9 vaizdo kraštinių santykiu, o 4:3 beveik nebenaudojama (lyg tai būtų pasenęs formatas). Todėl Tab S2 šiuo atžvilgiu gana išskirtinė planšetė, su kuria patogu tiek žiūrėti media, tiek naršyti internete.

Baterija

Dėka nemažo bei ryškaus ekrano, baterijos 5870 mAh talpos pakanka nepilnai intensyviai darbo dienai. Gamintojai taip pat deklaruoja, kad internete galima naršyti iki 8 valandų. Tai nėra prasti rodikliai, tik galbūt aš kažkodėl tikėjausi daugiau.

tab s2 baterijos tarnavimo trukmė Tab s2 spartos testas tab s2 sparta prilygsta nexus 5

Geležis

Planšetėje rasime aštuonių branduolių ARMv7 1.9GHz procesorių, 3 GB darbinės atminties ir Android 5.0.2 (32 bitų) operacinę sistemą. Vartotojo sąsaja veikia sklandžiai, galios žaidimams, medijai ir pan pakanka, pats korpusas nekaista. Galbūt tik mažokai vidinės laisvos atminties (~22 GB), tačiau su MicroSD ją galima praplėsti iki 128 GB. Tačiau atlikus AnTuTu Benchmark spartos testą, rezultatai nebuvo itin puikūs. Pagal surinktus taškus, Samsung Galaxy Tab S2 (SM-T810) galima sulyginti su Google Nexus 6. Ar tai pakankamai? Spręsti Jums.

Kamera

Nors planšetės niekada nepasižymėjo itin puikiomis kameromis, tačiau Tab S2 turi jau pakenčiamą 8 MP kamerą. Nuotraukos gana kokybiškos (pavyzdžiai pateikiami žemiau), tačiau įamžinti vaizdą lankant įrenginį viena ranka su tokio dydžio ekranu tiesiog neįmanoma. Galbūt vertėtų palikti tik priekinę kamerą vaizdo skambučiams ar visų taip mėgiamiems „selfie”. Geriausia, ką galima išspausti iš šioje planšetėje integruotos kameros, tai QHD (2560 x 1440)@30fps kokybės vaizdo įrašymas. Pavyzdys pateikiamas žemiau.

fotografuota tamsiu paros metu apšviestoje patalpoje fotografuota lauke šviesiu (nesaulėtu) dienos metu

Išvados

Samsung Galaxy Tab S2 – tai šiuolaikiškas įrenginys, į kurį turėtų lygiuotis dauguma nebiudžetinių planšečių. Lengvas, plonas korpusas bei puikus ekranas palieką gerą pirmą įspūdį. Nors baterijos talpa ir kamera nenudžiugins, tačiau pats įrenginys veikia tikrai sklandžiai ir puikiai tiks tiek darbui, tiek pramogoms.

Tomas Morkūnas

IT antuziastas ir apžvalgininkas, įvairių panašios tematikos projektų bendraautorius