Skip to main content
Samsung A5 Gold

Samsung A5 Gold – pigesnė S7 kopija?

Stebint Samsung A5 reklamas susidaro įspūdis, jog vartotojui bandoma įpiršti gana keistą žinutę: neįperkate Samsung S6, ar S7? Pirkite panašų, tik pigesnį A5. Žinoma, reklamas kiekvienas galime interpretuoti savaip, tačiau tikriausiai visi pripažins, jog A5 modelis turi nemažai dizaino panašumų ir bent juo šiuo metu jį siekiama pardavinėti lygiagrečiai su flagmanu S7, ar taip išliaupsintu S6.

Dizainas

Paprastas, visiems gerai pažįstamas Samsung išmaniųjų telefonų fizinių mygtukų, kameros, jungčių išdėstymas beveik identiškas S6 modeliui. A5 Gold galbūt net patogiau naudoti, nes neslysta iš rankų, tik gana akivaizdžiai jaučiasi sunkesnis korpusas (123 g.). Pats dizainas išlaiko „premium” klasės įvaizdį, priekinė ir galinė dalys itin panašios į S6 (nuotraukos pateikiamos žemiau). Auksinė spalva puikiai tinka moterims, kurios mėgsta prabangą. Žinoma, galbūt tai tik toks pats stereotipas, jog baltos spalvos telefonai skirti tik moterims.

galaxy a5 gold ir galaxy s6 Samsung galaxy a5 gold

panašumai panašumai

Ekranas

Mano testuotas modelis (SM-A510F) turi 5″ Super AMOLED technologijos 1280 x 720 (294 ppi) ekraną, kuris pakankamai geras visoms išmaniojo telefono funkcijoms atlikti. Žinoma, šio modelio ekrano neverta lyginti su S6 ekranu. Tik sužadinus A5 telefoną, juntamas akivaizdus skirtumas, kuris iškart išduoda, jog tai pigesnis ir prastesnių parametrų modelis.

Baterija

Integruotos baterijos tarnavimo trukmė, kaip ir daugumoje išmaniųjų telefonų nėra įspūdinga, tačiau 2300 mAh talpos pakanka nepilnai intensyviai darbo dienai. Gamintojai taip pat deklaruoja, kad internete galima naršyti iki 8 valandų. Tai nėra prasti rodikliai, tik galbūt aš kažkodėl tikėjausi daugiau.

Screenshot_2016-03-13-14-24-16 Screenshot_2016-03-13-14-24-22

Geležis

Planšetėje rasime aštuonių branduolių Cortex-A53 1.2GHz procesorių, 2 GB darbinės atminties ir Android v5.1.1 (Lollipop) operacinę sistemą. Vartotojo sąsaja veikia sklandžiai, galios žaidimams, medijai ir pan. pakanka, pats korpusas nekaista. Galbūt tik mažokai vidinės laisvos ~10 GB atminties iš duodamų 16 GB, tačiau su MicroSD ją galima praplėsti iki 64 GB. Tačiau atlikus AnTuTu Benchmark spartos testą (žiūrėti aukščiau), rezultatai nebuvo itin puikūs. Pagal surinktus taškus, Samsung Galaxy A5 galima sulyginti tik su žemesnės klasės telefonais. Šį modelį lenkia LG G4, Nexus 6 ir daugelis kitų. Ar tai pakankamai? Spręsti Jums.

Kamera

Fotografavimo ir vaizdo įrašymo kokybė taip pat gerokai prastesnė, nei S6. Tačiau nelyginant šių skirtingos klasės modelių, A5 12,8 MP (4128×3096) kamera įamžina pakankamai geros kokybės nuotraukas ir Full HD (1080p@30fps) video įrašus. Pavyzdžiai pateikiami žemiau.

Samsung A5 gold photo sample galaxy a5 photo sample

Išvados

Samsung Galaxy A5 Gold – tai šiuolaikiškas, vidutinės klasės įrenginys, kuris pilnai patenkins visus poreikius išmaniajam telefonui. Kokybiškas korpusas bei patrauklus dizainas palieką gerą pirmą įspūdį. Nors techniniai pajėgumai nėra įspūdingi, tačiau pats įrenginys veikia tikrai sklandžiai ir puikiai tiks tiek darbui, tiek pramogoms.

Tomas Morkūnas

IT antuziastas ir apžvalgininkas, įvairių panašios tematikos projektų bendraautorius