Skip to main content

Kaip riboti vaiko naršymą internete?

Išmokyti vaikus leisti mažiau laiko internete tikrai įmanoma, tik reikia pasirinkti tinkamą metodiką. Draudimai dažniausiai nepadeda pasiekti tokio rezultato, kokio yra tikimasi, kad siūlome kliautis pedagogų patarimais.

Internetas – būtinas?

Šiais laikais daugelio žmonių gyvenime internetas tapo labai svarbia dalimi, kadangi jame naršoma beveik visą dieną, taip pat jis padeda atlikti įvairius darbus, mokytis bei atsipalaiduoti. Tiesa, dažniausiai tėveliai nerimsta, kad vaikai internete praleidžia per daug laiko ir tai kankina ne tik jų kūnui, tačiau ir sielai.

Išmokite riboti laiką

Žinoma, taip pat naudinga žinoti – ką tiksliai vaikas veikia prie kompiuterio. Ne visada galima lankytis tokiuose puslapiuose, kurie yra galimi, tad siūlome pasinaudoti antiblokavimo sistemomis, kurios dažniausiai draudžia suaugusio turinio puslapius. Tokiu atveju galėsite palikti vaiką vieną prie tv ir nepergyventi, kad jis gali pamatyti sau netinkamus dalykus. Juolab, tokiu atveju dažniausiai tėveliai jaučiasi laisviau ir ne taip stipriai normuoja buvimą prie tv.

Kalbėkitės su vaiku

Labai blogai, kai tėveliai neleidžia būti prie pc, tačiau nepaaiškina – kokia tai yra žala. Reikia sakyti vaikui, kaip ilgas sėdėjimas kenkia jo sveikatai ir galbūt tai paskatins vaiką patį susimąstyti, kad laiko normavimas – taip pat yra naudingas.

Kompromiso paieškos

Blogiausia, kai tėvai visiškai draudžia naudotis kompiuteriu. Tai ne tik pykdo vaikus, tačiau pats kompiuteris iš savęs yra labai svarbi ugdomoji priemonės, kadangi šiais laikais be kompiuterinio raštingumo – gyvenimas bus labai sunkus. Ypač vaikams, kurie auga. Tačiau didžiausia problema, kad to laiko būnama per daug. Leiskite vaikui mokytis prie tv, tačiau to laiko nenormuokite. Taip pat galite jam leisti žaisti, tačiau baigus užsiimti malonia veikla –  laukia darbai. Tokiu atveju mažasis išmoks, kad reikia

Rasti kompromisą su vaiku tikrai įmanoma, tik tam reikalingos derybos, kurios turi būti racionalios. Nepamirškite, kad vaikas taip pat mąsto ir jis puikiai supranta, kad kažką siūlant – galime kažką ir atgauti.

Tomas Morkūnas

IT antuziastas ir apžvalgininkas, įvairių panašios tematikos projektų bendraautorius