Skip to main content

5G internetas gąsdina lietuvius. Kas tai?

Ieškodami info nepamirškite, kad šiais laikais gera jos yra ir labai daug dezinformacijos, tad tikslingam ieškojimui reikia loginio mąstymo bei objektyvumo.

Svarbiausia – racionalumas 

Kadangi šiais laikais labai daug kalbama apie 5G internetą, kuris pristatomas kaip blogiausias pasirinkimas norintiems gyventi išmaniai, natūralu, kad verta plačiau aptarti – kodėl šio tipo internetas yra toks baisus, kodėl žmonės juo bijo ir iš kur atsirado teiginiai, kad jis turi sąlyti su Covid-19 virusu.

Situacija Lietuvoje 

Nors 5G ryšio pradininkai yra ne Lietuvos technologai, tačiau galime pasidžiaugti, kad mūsų šalies mokslininkai taip pat efektyviai juda šia linkme ir nusimato labai geros perspektyvos, kurios nurodo, kad šis internetas jau greitu metu bus mūsų šalyje.

Žinoma, pirmiausia reikia suprasti, kad šio tipo internetas atveria galimybę gyventi kur kas išmaniau, tad paprasčiausiai atsiribokite nuo mitų, kurie gali išgąsdinti. Taip pat verta plačiau pasidomėti koks tai yra internetas, kaip jis veikia ir galbūt vėliau baimės nebus Jūsų gyvenimo palydovas, kadangi suprasite, kad šio tipo internetas neriboja, tačiau atveria galimybes.

Interneto galimybės 

Kadangi šiais laikais internetas yra gyvenimo dalis, natūralu, kad stengiamasi rasti tokį ryšį, kuis būtų kuo patrauklesnis, žinoma, kuris būtų kuo greitesnis ir duomenų išsiuntimas bei persiuntimas būtų efektyvus kaip kad niekada. Būtent šiomis savybėmis ir pasižymi šio tipo internetas, kuris skirtas maksimaliam duomenų perdavimui.

Nors gali atrodyti, kad ypač didelis greitis nėra žmonėms reikalingas, tačiau šiuo atveju reikia nepamiršti verslų, kuriems tai labai svarbu greit darbo sąlyga. Net galima sakyti, kad 5G internetas ir yra kuriamas verslo poreikiams, o kadangi verslas yra svarbi ir net svarbiausia ekonomikos dalis – prisitaikyti prie jo poreikių paprasčiausiai yra kiekvieno iš mūsų atsakomybė.

Svarbiausia – kuo daugiau racionalumo ir kuo mažiau tikėjimo nepagrįstais mitais, kurie gali būti sulaužomi iškart, kai tik reikia remtis mokslu bei faktais. Nereikia jokių apsaugų, naudokitės internetu, kuris leis Jums gyventi dar išmaniau.

Tomas Morkūnas

IT antuziastas ir apžvalgininkas, įvairių panašios tematikos projektų bendraautorius