Skip to main content
galaxy camera

Samsung Galaxy Camera – išmanusis fotoaparatas

Galaxy Camera, tai bene pirmasis išmanusis fotoaparatas su Android operacine sistema. Samsung teigia, kad šiame produkte suderintos profesionalios skaitmeninės kameros funkcijos ir „Android Jelly Bean“ OS apdorojimo galimybės. Tai išmaniausias fotoaparatas, kuriuo nufotografuosite įspūdingas nuotraukas išskirtiniais fotografavimo režimais, taip pat galėsite naudotis redagavimo funkcijomis ir įvairiomis programomis. Niekada nebuvo taip paprasta ir smagu naudotis sudėtingomis technologijomis. Tuo bandysime įsitikinti šioje apžvalgoje.

Dizainas

Baltos spalvos korpusas (128.7 x 70.8 x 19.1 mm, 300 g), minimalistinis dizainas palieką gerą įspūdį, kūrėjai teigia, kad neblėstantis fotoaparato „GALAXY Camera“ minimalistinio natūralaus dizaino grožis padės fotografuoti, nes stilingos korpuso linijos yra patogios ir lengva pasiekti reikiamus valdiklius. Gamtos įkvėptas dizainas būdingas visiems pasaulyje pripažintiems serijos „Samsung GALAXY“ produktams.

Priekinėje dalyje, žinoma, 16,3 megapikselio skiriamosios gebos objektyvas su AF apšvietimu, galinėje – 4,8 colių lietimui jautrus ekranas. Deja, nėra mums įprastų 3 fizinių mygtukų. Jie ekrano kampe pasirodo tik išėjus į standartinį Android darbalaukį. Viršutinėje dalyje iššokanti Xenon blykstė, įjungimo mygtukas, mikrofonas, fotografavimo bei priartinimo / tolinimo mygtukai. Apačioje apsaugota HDMI jungtis, bei baterijos dangtelis, po kuriuo slepiasi Micro SD bei SIM kortelių lizdai. Kairiajame šone garsiakalbis ir blykstės mygtukas. Dešiniajame šone apsaugota USB jungtis ir ausinių lizdas.

samsung android fotoaparatas smart photo

Ekranas

Šis fotoaparatas turi patogų nuotraukų ir video peržiūroms ekraną, todėl dabar nereikės grįžti namo, kad būtų galima tinkamai peržiūrėti ir redaguoti nuotraukas. Fotoaparato „GALAXY Camera“ 121,2 mm (4,77 col.) ekranas „HD Super Clear Touch Display“ su “Corning Gorilla Glass 2″ apsaugos technologija yra specialiai sukurtas fotoaparatui. Tai 308 pikselių colyje ryškumas ir 16 milijonų spektras sodrių spalvų. Naujoji technologija „White Magic“ leis padvigubinti ryškumą ir taupyti 1650 mAh talpos akumuliatoriaus energiją.

Programinė įranga

galaxy camrea spartos testasGalaxy Camera su Android 4.1 (Jelly Bean) OS gali pasigirti 1.4 GHz keturių branduolių Cortex-A9 procesoriumi, 1 GB darbine bei 8 GB vidine atmintimi, kurią su micro SD kortele galima praplėsti iki 64 GB. Šie parametrai leidžia išbandyti visas naujas funkcijas, kurias pateikia gamintojai. Atlikus “Quadrant” spartos testą fotoaparatas parodė itin gerus rezultatus, todėl gali lygiaverčiai varžytis su pajėgiausiais šiuo metu rinkoje esančiais Android įrenginiais.

Fotoaparatas „GALAXY Camera“ gali ne tik fotografuoti. Jis moka klausytis. Girdėdamas, kas sakoma, fotoaparatas „Galaxy Camera“ gali vykdyti komandas: keisti mastelį, nustatyti laikmatį ir fotografuoti, kai to reikės. Atidarius galeriją galima liepti pasukti, ištrinti ar net bendrinti nuotraukas. Todėl ši galimybė tik patvirtina, kad tai išmanusis fotoaparatas.

Šis modelis turi 65 našias redagavimo funkcijas, todėl keliaujant galima su “Photo Wizard” ir “Movie Wizard” lengvai ir profesionaliai redaguoti nuotraukas bei video įrašus. Taip pat palaiko 3G ir WiFi ryšį, todėl nuotraukas, video įrašus galima tiesiogiai dalintis socialiniuose tinkluose. Fotoaparatą galima naudoti, kaip įprasta išmanųjį telefoną: naršyti internete, dirbti su dokumentais, naudotis įvairiomis Android aplikacijomis, klausytis muzikos, žiūrėti filmus 16:9 formatu ir t.t. Galima net rašyti sms žinutes (nors tai ir atrodytų nelabai reikalinga funkcija).

galaxy camera Photo Wizard galaxy camera Movie Wizard

Be to, fotoaparato „GALAXY Camera“ patogi funkcija „Auto Cloud Back-up“ automatiškai išsaugos brangias šeimos nuotraukas tą pačią akimirką, kai nufotografuojama. Galima pasakyti, ką fokusuoti, ir tiesiog fotografuoti. „GALAXY Camera“ ir debesis visa kita padarys patys. Verta paminėti, kad šio fotoaparato savininkams Dropbox nemokamai suteikia net 50 GB vietos.

Kamera

Galaxy Camera turi 16.3 MP, 4608×3456 px raiškos automatiškai fokusuojamą kamerą (23 mm lęšis, 8 mm jutiklis), su 21x optiniu priartinimu, pop-up Xenon blykste bei AF šviesele. Šia kamera galima daryti nuotraukas pasirenkant vieną iš trijų galimų režimų: automatinis, išmanusis ir profesionalus. Automatinis režimas visus parametrus parenka pats, todėl jums tereikia nieko nesirupinant fotografuoti norimą objektą.

Norint išgauti geresnės kokybės nuotraukas, galima pasirinkti vieną iš 14 išmaniųjų režimu: geriausia veido išraiška (kai norima bendroje nuotraukoje gauti visų narių geriausias išraiškas), peizažas (kai mėlyna ir žalia spalvos išryškina gamtovaizdį), makro, judesio sustabdymas, sodrūs atspalviai (HDR), panorama, krioklys (tekančiam vandeniui fotografuoti), siluetas (objektų fotografavimui foniniame apšvietime), saulėlydis, naktis (be blykstės), fejerverkai (su ilgu išlaikymu), šviesos pėdsakas (fotografuojant šviesos juostas naktį su ilgu išlaikymu), gražus veidas (darant portretus automatiškai koreguoja veido bruožus). Kai kuriuos iš šių režimų pavyko išbandyti net neturint trikojo.

Naktinis režimas

naktinis režimas naktinis režimas

Makro, judesio sustabdymas

macro režimas judesio sustabdymo režimas

Šviesos pėdsakas

šviesos pėdsakas šviesos pėdsako režimas

Įprastas ir HDR režimas

įprastas režimas HDR režimas

Įprastas ir saulėlydžio režimas

įprastas režimas saulėlydžio režimas

Įprastas ir su 21x optiniu priartinimu

įprastai fotografuojamas objektas fotografuojama su 21x priartinimu

Panorama

panoraminė nuotrauka

Siekiant profesionalų nuotraukų galima fotografuoti pasirenkant profesionalų režimą ir visus detalius busimos nuotraukos parametrus nusistatyti patiems.

Video įrašų kokybė taip pat itin puiki. Galaxy Camera geba įrašinėti [email protected] it 768×[email protected] kokybės įrašus. Vienas iš pavydžių pateikiamas žemiau.

Deja, norint daryti momentines nuotraukas iškart pažadinus fotoaparatą iš budėjimo rėžimo, kartais objektyvas sustingsta (neišsiskleidžia) ir visa sistema trumpam “pakimba” nereaguodama į jokias komandas. Taip pat 21 kartą optiškai priartinus vaizdą kairiajame apatiniame kampe matomas lyg juodas siūlas, nors objektas lyg ir idealiai švarus (nesu tikras). Galbūt tai tik šio testuojamo modelio trūkumai.

Apibendrinimas

Tai puikus išmanusis fotoaparatas ir telefonas (be skambinimo funkcijos) viename. Žinoma, jis skirtas įamžinti jūsų gyvenimo akimirkoms, tačiau gali puikiai pasitarnauti ir kaip Android įrenginys. Galimybė daryti nuotraukas automatiniu, išmaniuoju ir profesionaliu režimu leis pasiekti norimą rezultatą, o redagavimo programos sukurti paveikslą ar trumpą filmuką.
Originalus straipsnis pirmą kartą buvo publikuotas fwd.lt

Tomas Morkūnas

IT antuziastas ir apžvalgininkas, įvairių panašios tematikos projektų bendraautorius