Skip to main content

Nuosavi saulės moduliai ar saulės elektrinės nuoma?

Galimybė naudotis alternatyvios energetikos privalumais vilioja vis daugiau tautiečių. Ant namo stogo montuojami saulės moduliai, ilgą laiką sieti su prabanga ir itin didelėmis išlaidomis, šiandien puošia vis daugiau nuosavų namų, o elektrinės įrengimas tampa gerokai paprastesnis ir greitesnis. Be to, pasinaudojus APVA parama, saulės elektrinei skirtos investicijos atsiperka vos per 5–7 metus. Iš kitos pusės, drauge su saulės elektrinės montavimu namuose auga dėmesys ir saulės elektrinių parkams, siūlantiems įsigyti arba išsinuomoti dalį nutolusios saulės elektrinės.

Saulės elektrinės įrengimas: saulės moduliai, inverteris ir laikančioji konstrukcija

Įsirengti nuosavą saulės elektrinę šiandien nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Vis daugiau įmonių, siūlančių saulės elektrinės įrengimo paslaugas, ir APVA skiriama parama suteikia sąlygas saulės elektrinės įsigijimui be didesnių išlaidų, užtikrinant greitus įrengimo darbus, siūlant aukštos kokybės ir tarptautinį pripažinimą pelniusių gamintojų įrangą.

Pagrindiniai saulės elektrinių komponentai yra saulės moduliai, inverteris ir modulių laikančioji konstrukcija. Atskiri saulės moduliai paprastai jungiami į galingesnes fotovoltines sistemas, siekiant užtikrinti pageidaujamą elektrinės efektyvumą ir našumą. Inverteriai – tai elektros įtampos keitikliai, kurie saulės modulių generuojamą nuolatinę srovę (DC) pakeičia į kintamąją srovę (AC). Saulės modulių laikančioji konstrukcija užtikrina stabilų ir tvirtą modulių tvirtinimą, nepriklausomai nuo namo stogo tipo. Kad išvengtumėte bet kokių galimų rūpesčių ateityje, iš anksto pasidomėkite minėtosios įrangos gamintojais, jų patirtimi ir suteikiamomis garantijomis.

Kodėl verta turėti nuosavą saulės elektrinę?

Saulės elektrinė namuose gali būti įrengiama dėl kelių skirtingų priežasčių. Paprastai saulės elektrinė montuojama norint pereiti prie žaliosios energijos. Tuo pačiu tai tampa itin patrauklia investicija, kadangi nebereikia priklausyti nuo nuolatos didėjančių elektros tinklų kainų, o išlaidos už suvartotą elektrą yra net kelis kartus mažesnės. Skaičiuojama, kad pasinaudojus APVA parama nuosavos saulės elektrinės įrengimas atsiperka maždaug per 6 metus ir su laiku padeda sutaupyti ženklią išlaidų dalį. Galiausiai, investicijos į alternatyvią energetiką yra svarbi mūsų pasaulėžiūros dalis, siekiant kurti geresnį rytojų, prisidėti prie aplinkosauginių idėjų ir užtikrinti gražesnę ateitį ateinančioms kartoms.

Kada verta rinktis saulės elektrinės nuomos paslaugas?

Saulės elektrinės nuoma yra praktiškas sprendimas daugiabučių ar nuosavų namų, neturinčių galimybės įsirengti saulės elektrinę, savininkams, kadangi suteikia galimybę įsigyti arba išsinuomoti geografiškai nutolusios saulės elektrinės dalį ir tokiu būdu tapti gaminančiais vartotojais. Tai puiki galimybė ne tik sumažinti elektros energijos išlaidas, bet ir prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo ir atsinaujinančių energijos išteklių vartojimo skatinimo.